
dr n. med. Małgorzata Musiorska
Jestem absolwentką Akademii Medycznej w Warszawie 2000 r. (obecnie Warszawski Uniwersytet Medyczny). Tytuł specjalisty chorób oczu uzyskałam w 2008 r.
Od początku pracy zawodowej z wyboru jestem związana z okulistyką dziecięcą, zaburzeniami widzenia obuocznego, oczopląsem, niedowidzeniem i zezem. Wiedzę na temat leczenia zeza zachowawczego jak i operacyjnego zdobywałam w Madrycie pod okiem Profesora Jose Marii Rodriguez Sanchez’a, wybitnego światowego eksperta w dziedzinie strabologii ( nauka o zezie). Stosuję uznane i skuteczne metody terapii zarówno u dzieci jak i młodych dorosłych.
W związku z moim zamiłowaniem do operatywny od 2013 roku zajmuję się również chirurgią refrakcyjną. W praktyce stosuje pełen wachlarz dostępnych metod z zakresu laserowej korekcji wzroku. Do chwili obecnej wykonałam kilka tysięcy operacji laserowych jak i z zakresu leczenia zeza.
Od początku swojej kariery pracuję charytatywnie na rzecz osób z rzadką chorobą genetyczną - zespołem Williamsa-Beurena. Pod swoja opieka mam aktualnie około 100 osób z tym zespołem.
W 2021 roku obroniłam rozprawę doktorską na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym p.t. „Ocena wybranych parametrów narządu wzroku ze szczególnym uwzględnieniem zmian morfologii rogówki u pacjentów z Zespołem Williamsa-Beurena”. Praca zawiera dotychczas nieopisane w literaturze medycznej cechy genetyczne narządu wzroku. W Polsce pełnię funkcję okulistycznego konsultanta medycznego dla osób z tym właśnie zespołem.
Jestem współautorką podręcznika pt. ”Kompendium Medycyny Elfów” pod redakcją prof. dr hab. n. med. Jolanty Wierzby.
Jestem założycielką fundacji wspomagającej okulistyczne osoby z rzadkimi zespołami genetycznymi - Fundacja CU.
Ukończyłam trzyletnie studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowe przy Polskim Towarzystwie Lekarskim. Tytuł pracy końcowej „ Okolica oka - spojrzenie interdyscyplinarne”.
- Język hiszpański (egzamin Dele - B2)
- Język angielski